Hastane Güvenliği

 

Altay Güvenlik Hadımköy de bulunan devlet hastanesi, sağlık ocağı, özel hastaneler, huzur evleri ve diğer sağlık tesislerine verilecek özel güvenlik alanında hizmetinizdedir.

 

Hastane giriş ve çıkışlarının noktalarının güvenlik personelince dikkatli bir şekilde kontrolü, çalışanların güvenliği sağlayarak işlerini kolayca yapabilmeleri için tedbir almalıdır. Güvenlik görevlisi hastane içinde girişte veya iç bölümlerde, hasta ve hasta yakınlarının huzurunu sağlamak için uygun lisan ve davranışlarla insanlara yardımcı olmalıdır. Asla yüksek sesle veya kızgın sesle  kimse ile konuşmamalıdır. Hastanenin iç bölümlerinde düzeni bozacak hasta ve yakınlarına yine uygun lisanla müdahale etmesi ortamı yatıştırması gerekir.

 

Şüpheli şahısları gerek fiziki olarak gerekse teknik olarak takip ederek  durum ve temaslarını kontrol etmelidir. Sabotaj ve  provokatif  davranışlara   karşı önlemlerini alacak, hastane içinde bomba veya tehditlere toplu eylemler karşısında uygulanacak hareket tarzı ile ilgili eğitimli ve tecrübeli kadro oluşturmak konusunda ALTAY ÖZEL GÜVENLİK LTD.ŞTİ bünyesinde görevli, Yönetici ve eğitmen kadrosu, İçişler Bakanlığının üst birimlerinden (İstanbul Terör, İstihbarat Cinayet) gibi birimlerden emekli, çok tecrübeli ekibi tarafından her olasılık düşünülerek personelini eğitir ve yetiştirir,  bu bilinçle ve öz güvenle personelini Hastanelerde görevlendirir. Hastanede görevli hastane güvenlik personeli takıldığı en küçük bir gelişmede Yöneticisinden bilgi alır gerekirse birebir destek alır.

 

Hastanede kaç güvenlik noktası gerekir, nerelere devriye gerekir, nerelerde olay çıkma ihtimali yüksek tüm bunların planlamasını biz yapıyoruz, altay güvenlik uzman ekibi planlama ve analiz konusunda Uluslararası üne sahiptir.

 

hastane güvenliğiÖzel Güvenlik Firmaları İstanbul

 

HASTANE GÜVENLİĞİ;

Hastane güvenliği neden önemlidir, neden hastanelere özel güvenlik personeli görevlendirilmelidir, hastanelerde ne gibi olaylar çıkmaktadır. Altay Özel Güvenlik ve Koruma Hizmetleri olarak her alanda olduğu gibi hastane güvenliğinde de her zaman bir adım öndeyiz. İnsanın var oluşu ve gayesi malum yaşamak ve iyi bir ömür sürmektir. Bir insanın ne kadar parası olursa olsun, ne kadar mal varlığı olursa olsun, ne kadar önemli ve saygın bir insan olursa olsun, bir insanın sağlığı yoksa diğer her şey boş ve anlamsızdır. Yani sağlıklı ve iyi bir yaşam bütün insanlığın en büyük beklentisidir. Hepimizsin de bildiği üzere neredeyse bütün insanlar bir şekilde o veya bu sebeplerden hastaneye gitmiştir veya gidecektir. Bu şekilde olduğu zamanda insanoğlunun var oluşundan bugüne kadar iyi insanlar gibi kötü insanlarda hastaneye gidecek ve gizli amaçlarını gerçekleştirmek için çaba sarf edecektir.

Altay Özel Güvenlik ve Koruma Hizmetleri olarak bugüne kadar hastanede karşılaştığımız bazı olaylarla ilgili sizlere bazı bilgiler vermek istiyoruz. Özel Hastane olsun, Devlet Hastanesi olsun, Üniversite Hastanesi olsun tedavi amacı ile hastaneye giden ve zor durumda olan yanında refakatçisi olmayan vatandaşlar odalarında ilaçlarının etkisi ile veya rahatsızlıklarına binaen çaresiz uyudukları sırada odaya giren hırsız ve ark niyetli kişiler rahatlıkla hastanın cep telefonu, ziynet eşyası, parası vb. diğer mallarını kolaylıkla alma imkanı doğmaktadır. Bunun yanı sıra, hastanede bir yakını, akrabası veya arkadaşı tedavi altında iken doğal sebeplerle vefat eden hasta yakınları hastanede taşkınlık çıkararak sağlık çalışanlarına ve hastanenin mal varlığına büyük zararlar vermekteler ve bazen telafisi mümkün olmayan kayıpların yaşanmasına sebep olmaktadırlar. Altay Özel Güvenlik ve Koruma Hizmetleri olarak bu olaylar hastanede olmadan önce gerekli önleyici tedbirler dikkatli ve titiz bir şekilde önceden alınarak, güvenlik hizmeti dikkatli ve titiz bir şekilde ifa edilmektedir. Örneğin, Hastane CCTV odasında gerekli eğitimlerini almış ve katıldığı kursları başarı ile tamamlamış özel güvenlik personellerimiz hastane giriş yollarını, hastane giriş kapılarını, hastane sosyal alanlarını, hastane koridorlarını vb. tüm bölgeleri dikkatli bir şekilde kontrol ederek, şüpheli kişi veya şüpheli kişileri hastane içerisinde bulunan diğer sabit nokta ve yaya devriyelere ivedi bildirmek sureti ile şüpheli şahısların gerekli kimlik kontrolleri ve üst aramalarını yapılarak bu kişileri hemen hastaneden uzaklaştırılmasını sağlayacaktır.

 

Yine hastane yaya giriş kapılarına Altay Özel Güvenlik ve Koruma Hizmetleri tarafından monte edilecek metal boy detektörleri ve eşyaların kontrolünü sağlayacak XR cihazları ile hastane içerisine delici, patlayıcı madde girişlerinin önüne geçecektir. Yine hastanelerde yukarıda sayılan konular dışında yine bilgi ve veri hırsızlıklarını engellenmesi amacı ile iyi bir komuta kontrolü sağlanarak bu tür olumsuzlukların önüne geçilecektir. Altay Özel Güvenlik ve Koruma Hizmetleri tarafından hastanelerde görevlendirilecek tüm özel güvenlik personelleri 5188 sayılı kanun kapsamında gerekli eğitimlerini almış, gerekli sağlık raporunu ve adli sicil belgesi uygun olan, fiziki görünümü ve diksiyonu düzgün, uzun boylu bayan ve erke özel güvenlik personellerinden ifa edilecektir. Altay Özel Güvenlik ve Koruma Hizmetleri olarak hem talep edeceğiniz hastanelerinizde hem de tüm sağlık kuruluşlarınızda hizmete her daim hazır olduğumuzu bildirmek isteriz. Ayrıca tarih itibarı ile Altay Özel Güvenlik ve Koruma Hizmetleri firmamızın hiçbir SSK ve Vergi borcunun da bulunmadığını özellikle bildirmek isteriz…

 

Hastane Güvenliği